همه چیز درباره پابند (قسمت آخر)

انواع پابند و کاربردها

همه چیز درباره پابند (قسمت آخر)

انواع پابند و کاربردها موضوع این مقاله است ! در ۲ مقاله قبلی در مورد پابند، به اکثر نکات مورد نیاز اشاره کردیم. در بخش اول که تاریخچه و چگونگی پیدایش انواع خلخال‌ها رو بررسی کردیم. در بخش دوم هم انواع پابندها رو به دقت مورد بررسی قرار دادیم و نکات بسیار مهمی رو درباره پوشیدن و ست‌کردن آنها بیان کردیم. شما تا همین جا خیالتون راحت باشه که اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به اطرافیانتون در مورد پابند دارید. حالا در این مقاله (که قول میدم آخرین مقاله در مورد پابند باشه!) میخوایم تمام نکات ریز و درشتی که از قلم افتاده رو بگیم و شما رو به یه متخصص ست‌کردن پابند تبدیل کنیم! با ما همراه باشید…

 

انواع پابند و کاربردها

خب احتمالا با دیدن این تیتر تعجب کردین و گفتین مگه پابند کاربرد دیگه ای جز زیبایی داره؟ جواب مثبته. در نقاط مختلف جهان استفاده‌های دیگه‌ای جز زیبایی داره. مثلا در هند که یه جورایی مهد انواع خلخال‌هاست، پابند پای ثابت عروسیه! صرف نظر از اینکه تمامی خانم‌ها و دختران از آن استفاده می‌کنند، عروس هم استفاده می‌کند. به شکلی که این وسیله زینتی از اجزای لباس عروسه و اصلا نمیشه نباشه! جالبی کار اونجا نمایان میشه که حتما این پابند رو داماد به عروس هدیه داده و عروس هم موظف به پوشیدن آن است.

علاوه بر این در هند در مراسمات رقص و پایکوبی از پابند‌هایی که هنگام تحرک صدا می‌دهند استفاده می‌شود. این رسم مختص هند نیست و در میان رقاص‌های عرب به هنگام رقص شکم نیز دیده می‌شود. ( انواع پابند و کاربردها )

 

راست یا چپ، مسئله این است!؟

نقره / انواع پابند و کاربردها

خب ما که به همه جزئیات اشاره کردیم، خدا رو خوش میاد اینو از قلم بندازیم!؟ معلومه که نه! مطمئنا تا حالا موقع پوشیدن پابند براتون سوال شده که پای چپ بپوشید یا راست! خب اینم در نوع خودش سوال پرتکرار و مهمیه! ( انواع پابند و کاربردها )

اگه تو کشوری مثل هند بودیم و یا یک صده قبل به دنیا اومده بودیم، قطعا این سوال جواب ویژه‌ای داشت. چون پوشیدن هر نوع پابند در هر پایی معنا و مفهوم جداگانه‌ای داشت و خلاصه خیلی باید حواستون و جمع می‌کردید. اما الان خیالتون راحت باشه، در دنیای کنونی و در کشور ما پوشیدن پابند نشانه خاصی نداره و صرفا واسه زیبایی داره استفاده می‌شه.

در گذشته همان قدر که حلقه ازدواج معمولا در انگشت دست چپ بوده و این گونه وضعیت تاهل صاحب آن را مشخص می‌کند، پابندها هم زمانی هدیه داماد به عروس بودند؛ نماد عشق و آرزوی ازدواج رسمی با آن زن بود. حال اگر زنی پابند را در پای سمت راست می‌کرد، نشان از انحرافات جنسی داشته، اما همیشه این طور نبوده، در مسیحیت، سمت چپ نشانه‌ی شیطان و نیروی شیطانی است. هم چنین روایت دیگری وجود دارد که پابند در پای سمت راست نشانگر زندگی غیرسنتی آن شخص بوده است.

همه چیز درباره پابند قسمت اول 

همه چیز درباره پابند قیمت دوم

با مجله خبری زرمیداس همراه باشید …

دیدگاه‌ها ۰

*
*