تی آر ایکس چیست ؟

تی آر ایکس چیست؟ همه چیز درباره TRX

به گزارش زرمیداس، یکی از ورزش هایی که این روزها نقل محافل شده و بر سر زبان‌ها افتاده ورزش تی آر ایکس است. بسیاری بر این باورند که TRX را نمی‌توان یک ورزش نامید. بلکه مجموعه‌ای از حرکات با کش است که به تناسب اندام کمک می‌کند. تمرینات تی آر ایکس علاوه بر افزایش میزان انرژی مصرفی، باعث می‌شوند تا فرد از نظر تعادلی و نیز عضلانی در وضعیت مناسبی قرار بگیرد که در نهایت باعث حرکت وی به سوی یک شرایط مناسب فیزیکی خواهد شد. ” تی آر ایکس چیست ؟ “

در این روش افراد با استفاده از بندهایی که به سقف یا دیوار بسته شده است؛ تمریناتی را که بر پایه وزن بدن و تعادل می‌باشد اجرا می‌کنند. این تمرینات باعث می‌شود تا بدن در شرایط مصرف انرژی و سوزاندن کالری بیشتری در مقایسه با بسیاری از رشته‌های ورزشی دیگر قرار گیرد.

 

تاریخچه تی آر ایکس

تی آر ایکس چیست؟ همه چیز درباره TRX

در حقیقت تاریخچه تی آر ایکس به سال ۱۹۹۰ میلادی برمی‌گردد. (اصلا ورزش قدیمی‌ای نیست!) این ورزش ابتدا توسط رندی هتریک که از سربازان نیروی دریایی آمریکا بود، به کار گرفته شد. بدین شکل که رندی قصد حفظ آمادگی جسمانی خود را داشت. اما از وسایل و ابزار کافی برای ورزش بی‌بهره بود. همین شد که او طناب محکمی که از یک بند چتربازی حاصل شده بود را با دو دسته پلاستیکی در هم آویخت و با این وسیله تازه ورزش‌های کششی به منظور حفظ توان جسمی انجام داد.

 

مزایای TRX

همانطور که اشاره کردیم، تمرینات TRX از سری تمرینات معلق مبتنی بر وزن بدن است که هم وسیله و هم تمرینات آن الهام گرفته شده از ورزش ژیمناستیک است. این ورزش بر پایه وزن بدن و جاذبه زمین است. در ادامه برخی مزایای آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. یکی از مهم ترین مزایای تی آر ایکس مشارکت تمام اعضای بدن است. بدین شکل که در اکثر حرکات، اغلب اعضای بدن درگیر شده و در طولانی مدت تقویت خواهند شد. تی ار ایکس برای سلامتی هم بسیار مفید است و به وضعیت قلب و عروق شما کمک شایانی می‌کند. این ورزش نیاز به امکاناتی دارد که همیشه موجود است! یعنی یک عدد طناب تی ار ایکس و خاصیت جاذبه زمین! پس دیگه نیاز نیست برید باشگاه و ماهانه هزینه زیادی پرداخت کنید. TRX رو هر جایی که هستید، بدون صرف هزینه می‌تونید تمرین کنید.

 

تی آر ایکس یا بدنسازی؟

تی آر ایکس چیست؟ همه چیز درباره TRX

اگر شما هم مثل افراد زیادی، این سوال را در ذهن دارید باید بگویم که جواب کاملا به هدف شما از ورزش بر می‌گردد. یعنی اگر دنبال حجم آوردن عضله سازی هستید، بدنسازی گزینه مناسب تری است. اما چنانچه دنبال یک ورزش کم هزینه‌اید که هم وقت شما را کمتر بگیرد و هم به چربی سوزی و شکل گیری درست عضلات شما کمک کند، تی ار ایکس بهترین گزینه موجود در میان تمام ورزش‌هاست.” تی آر ایکس چیست “

با مجله خبری زرمیداس همراه باشید. جدیدترین اخبار ایران و جهان را از زرمیداس بشنوید …

دیدگاه‌ها ۰

*
*